Kone

Doplnková kŕmna zmes vlastnej receptúry MATEL MASH je ľahko stráviteľná hotová zmes vyrobená z prírodných surovín s vôňou horkej čokolády. Podáva sa koňom po námahe a operáciách, pri tráviacich problémoch, nedostatku pohybu ako prevencia proti kolikám, pri nechutenstve do jedla, pred a po ožrebení, pri výmene srsti, problémoch s chrupom a iné.

Viac

Kŕmna zmes vlastnej receptúry pre intenzívne trénované športové a dostihové kone vo forme granúl s anízovou vôňou. Úplná novinka na Slovenskom trhu s vlastnou receptúrou, ktorú pre www.krmivamatel.sk vyrába firma VK DRCMAN v Čechách. Hydrotermicky spracované suroviny zabezpečujú maximálne využitie jednotlivých živín a vitamínov.

Viac

Novinka od VK Drcman najmä pre majiteľov väčšieho počtu koní. Jedná sa o ekonomické krmivo, ktoré tvorí základ pre kŕmnu dávku s pridaním želatiny na podporu rastu a regeneráciu chrupaviek, kĺbov a kopýt. Pri záťažiach sa odporúča kombinovať s ďalšími krmivami, alebo ovsom.

Viac

Horúca novinka pre športové, ťažkokŕmiteľné a prieberčivé kone. Technológia spracovania surovín a zmes použitých obilnín robia z tohto krmiva neodolateľnú pochúťku pre Vášho koňa s prídavkom bylín na podporu dýchania a potlačeniu príznakov kašla. Do krmiva je pridaný cesnak.

Viac

Krmivo určené najmä majiteľov väčšieho počtu koní. Jedná sa o ekonomické krmivo (granule + mačkaná kukurica), ktoré sa používa ako základ pre kŕmnu dávku. Pri záťažiach sa odporúča kombinovať s ďaľšími krmivami, alebo ovsom. Na schutnenie a zlepšenie prímu krmiva, je do granúl primiešaná vločkovaná (termicky spracovaná) kukurica. Pri samostatnom kŕmení je kŕmna zmes určená pre kone v kľude a ľahkom tréningu. S pridaním ovsa alebo ďaľších kŕmnych zmesí si môžete namiešať krmivo podľa potrieb Vaších koní a ich pracovného zaťaženia. Zmes obsahuje v 1kg: 2,5% tuk, 9,4% vlákniny, 15% dusíkaté látky, pomer Ca – P =2, vit. E 60mg, SE – 11,8MJ. 

Krmivo určené najmä majiteľov väčšieho počtu koní. Jedná sa o ekonomické krmivo (granule), ktoré sa používa ako základ pre kŕmnu dávku. Pri záťažiach sa odporúča kombinovať s ďaľšími krmivami, alebo ovsom.

Viac

Ekonomické melasované krmivo pre ťažné kone, ktoré sa používa ako základ kŕmnej dávky pre kone pracujúce v ťahu. Skrmuje sa so senom, slamou a ovsom. Obsah v 1kg: 14% dusíkaté látky, 7,5% vláknina, 13% cukor, Ca – 2,2%, P – 0,9%, Cu 15mg. Dovoz krmiva len na objednávku. 

Je určená pre robustné a nervózne kone, ktoré horšie reagujú na ovos. Obsahuje horčík na potlačenie nervozity u koní a napomáha sústredeniu. Obsahuje 9% vlákniny a len 2,3% tuku. Zmes neobsahuje ovos a môže sa podávať ako jediné jadrové krmivo k senu a slame. Predaj len na objednávku vopred. 

Pre optimálny vývoj plodu v tele matky, podporuje tvorbu laktátu kojacích kobýl a vhodné aj pre žriebätá po odstave. Žriebä po ostave do 1roku: do 3kg/ deň, laktajúce kobyly do 3. mesiaca 5 – 6kg/deň po 4 mesiaci do 5kg/deň. Vhodné aj pre plemenné žrebce: 2 – 4kg/ deň. Zmes obsahuje v 1kg: 16% dusíkaté látky, 9% vláknina, 11,4 MJ – SE, 3% tuk, vit. E 140mg, Cu 25mg, Ca 1%, P 0,7%. 

Štartér pre žriebätá s obsahom sušeného mlieka. Zmes určená pre žriebätá do jedného roku, napomáha upraviť trávenie odstavčiat a uľahčuje prechod žriebät na suché kŕmenie. Podporuje rast kostí a tvorbu svalov. Dávkovanie: 1. až 3. mesiac do 1kg/deň, 4. až 6. mesiac 1 až 2kg/ deň a 7. až 12. mesiac 1,5 až 3kg/deň. 

Krmivo s veľkým spektrumom použitia (od odstavu až po seniorov). Vyvinuté na základe požiadaviek pre westernové kone. Odporúča sa aj pre nervóznejšie kone, ktoré nieje vhodné kŕmiť ovsom. Napomáha osvaleniu a pribratiu koňa, tlmí nervozitu a napomáha sústredeniu na požadovaný výkon. Pre posilnenie imunity obsahuje krmivo zvýšený obsah zinku a horčíku. Dávkovanie podľa individuálnej potreby a veku koňa do 3,5 kg/deň. Obľúbené drezúrnymi, westernovými a rekreačnými koňmi. Zmes obsahuje v 1kg: 11% dusíkaté látky, 9% vláknina, tuk 3%, pomer Ca/P =2, Na 0,6%, Vit. E 150mg, Cu 25mg, SE 11,4MJ.

Viac

Doplnenie kŕmnej dávky koní o minerálne a účinné látky, podáva sa na urýchlenie regenerácie a rýchle zotavenie po operáciách a úrazoch, pri kŕmení koní len ovsom a senom, na vyrovnanie pomeru Ca:P, pre mladé a rastúce kone. Dospelý kôň: do 120g/deň pri záťaží a potení. 1 ploievková lyžica je zhruba 20g. Krmivo obsahuje v 1kg: 11% Ca, 6% P, 5,5% Na, 1500mg Cu, Vit. E 4000 mg. 

Doplnenie kŕmnej dávky koní o minerálne soli a účinné látky, podáva sa v období intenzívneho tréningu pri potení, na urýchlenie regenerácie a rýchle zotavenie po operáciách, úrazoch a záťaži. Dospelý kôň: do 120g/deň pri záťaží a potení. 1 polievková lyžica je zhruba 20g. Minerálne krmivo pbsahuje v 1kg: 0,2% Ca, 0,1% P, 16% Na, Vit. E 3000 mg, Cu 1470 mg. 

Prírodný všeliek a antibiotikum pre kone. Vynikajúci pri problémoch so srsťou, imunitou, dýchacích problémoch, schvátení kopýt, látkovej premene, plesňových ochoreniach, srdcovo cievnych problémoch, vyčerpaní, odďaľuje stárnutie, stabilizuje črevnú mikroflóru, chráni pred napadnutím črevnými červami a v lete odpudzuje dotieravý hmyz. Odporúča sa primiešavať do krmiva v priebehu celého roka s prestávkami v množstve 20g na koňa.     

Výživový doplnok na podporu trávenia, kvalitnú rohovinu a srsť. Bohatý zdroj vitamínov skupiny B, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nervovej sústavy, uľahčujú vstrebávanie vápnika a fosforu (vyvažujú vlastnosti pšeničných otrúb pri ich zvýšenom dávkovaní). Vhodné sú aj pri oslabenej imunite, kožných a tráviacich problémoch, ako aj na navrátenie organizmu do rovnováhy po liečbe antibitikami. Pridáva sa do kaše tvorenej z pšeničných otrúb a LEN TEXu v množstve jednej lyžičiky na kus a deň. Tvorí neoddeliteľnú súčasť tohto blahodárneho a regeneračného krmiva. Hotovú kašu (mash) nájdete v krmive MATEL MASH.   

Tepelne upravené zošrotované ľanové semeno. Jedná sa o jeho najúčinnejšiu formu skrmovania pri zachovaní všetkých blahodárnych účinkoch. Odporúča sa primiešať jedna hrsť/ ks do kaše k pšeničných otrubám. Vyznačuje sa slizkou a mastnou chuťou s vysokým obsahom slizotvornych látok, oleja (40%), proteínov, linalolu a sacharidov.

Viac

Kamenná soľ musí byť voľne dostupná koňom bez rozdielu formy ustajnenia (pastevný odchov, boxové ustajnenie … ). Slúži k doplneniu strát elektrolitov a stopových prvkov. 

Kamenná soľ musí byť voľne dostupná koňom bez rozdielu formy ustajnenia (pastevný odchov, boxové ustajnenie … ). Slúži k doplneniu strát elektrolitov a stopových prvkov. Obohatená o látky na zlepšenie kvality srsti a rohoviny.