Psy

Sme výhradným zástupcom Puffins s.r.o. pre Žilinský kraj. Ponúkame i spoluprácu pre maloobchodných predajcov.

                   

Kompletné superprémiové krmivo pre dospelých psov s citlivým zažívaním

Viac

 

Kompletné superprémiové krmivo pre dospelých psov všetkých plemien

Viac

Kompletné superprémiové krmivo pre dospelých psov veľkých plemien

Viac

 

 

 

Kompletné superprémiové krmivo pre šteňatá všetkých plemien

Viac

Kompletné superprémiové krmivo pre šteňatá veľkých plemien

Viac

Kompletné superprémiové krmivo pre staršie psy

Viac

Kompletné superprémiové krmivo pre dospelé psy malých plemien

Viac

Šteňatá sú veľmi náročné v požiadavkách na výživu. V prvých 6 mesiacoch psy najrýchlejšie rastú, vyvíja sa tráviaci trakt a imunitný systém, kostrový skelet a kĺby, rastie a formuje sa srsť a koža. Pri všetkých týchto extrémnych vývojových zmenách zároveň dochádza k stresu pri odstave, zmene majiteľa, výmene zubov, očkovanie. Svoju telesnú hmotnosť znásobí 20 – 40-krát. Pritom kapacita ich žalúdku je malá, tráviaci systém málo vyvinutý a na pokrytie všetkých zmien musí byť preto strava nevyhnutne veľmi hodnotná a zároveň nutrične bezpečná.

Viac

Aby sa Váš „veľký“ stal bezpečne veľkým …

Šteňacie obdobie je najnáročnejšie na výživu všetkých plemien, malých i veľkých. V prvom pol roku psy najrýchlejšie rastú, vyvíja sa tráviaci systém, imunita, kostra aj kĺby súčastne. Zároveň dochádza k stresu z odstavenia, výmeny zubov, zmeny majiteľa. Malý žalúdok pritom vyžaduje hodnotnú a zároveň ľahko stráviteľnú stravu. Základom sú preto prírodné vysoko stráviteľné proteíny, vláknina, obmedzený obsah škrobu a probiotiká. U veľkých a obrích plemien je naviac nutné zabrániť rýchlemu rastu svalovej hmoty a neumernej záťaži zatiaľ ešte málo vyvinutej kostry a väzov. Vývojové poruchy v tomto období sú často, je im však možné ľahko zabrániť kontrolovaným rastom a vysoko kvalitnou stravou s prírodnou kĺbovou výživou.

Viac

Zdravý a šťastný pes …

Lesklá, prepychová srsť, výnimočný svalový tonus, zdravé zuby, jasné oči, dobre formovaná stolica, hravosť a spokojnosť …

Výživa sa na takom ideálnom stave značnou mierou podieľa. Vyvážený obsah všetkých živín zaisťuje optimálnu telesnú váhu a dobrú kondíciu, krásnu srsť, dobré zažívanie a silnú imunitu. Vysoká stráviteľnosť a ľahké vstrebávanie kvalitných a chutných živín znižuje únavu, opotrebenie tráviaceho traktu, zjednodušuje upratovanie po psíkovi. Štíhla kondícia je rozhodujúca pre dlhší a zdravší život.

Viac

Impozantná ušľachtilosť veľkých plemien                                                                  -harmónie ich tela, silá, zdatnosť, oddanosť, vynikajúci čuch a ľahkú vycvičitelnosť … veľké psy vždy vynikali v službách človeka! Je však potrebné mať na pamäti tiež časté problémy – s udržaním štíhliej kondície, s rychlým rastom, náchylnosťou k tráviacim, srdcovým a kĺbovým ťažkostiam. Genetická predispozícia je tu samozrejme rozhodujuca, výživa však tieto symptómy veľmi silno ovplyvňuje a má tu veľký význam. Popri tom ich životný štýl a temperament kladie vyššie nároky na kĺbovú výživu a potiebu energie pozor tá však musí zodpovedať vykonávanej aktivite. Zásadne je udržanie optimálnej telesnej váhy a cielene riadená kondícia. Znížená tolerancia trávenia veľkých plemien vyžaduje menšie porcie avšak vysoko kvalitne a vyvážená strava s prírodnými živinami v konečnom dôsledku spoľahlivo zaistí dobré fungovanie tráviacej sústavy a pevné zdravie.

Viac

Hypoalergénna výživa … podobne ako u ľudí, tak aj u psov sú jedinci, ktorým niektoré zložky stravy spôsobujú problémy, prípadne sú aj nebezpečné. Takéto alergie sú vyvolávané najčastejšie bielkovinami, najmä potom bravčovými, hovädzími, mliečnymi a pod. Naopak, alergény nie sú obsiahnuté v mäse jahňacom alebo zverine. Najmä prírodné novozélandské jahňacie je uznávanou a veľmi cenenou antialergénnu surovinou a jeho zaradenie v strave v kombinácii s divinou má veľký význam nielen pre citlivé hypersenzitívne psy, ale aj všetky ostatné, ktorým jednoducho chutí!

Viac

Pomôžte mu impozantne stárnuť ….                                                                            Čím je pes starší, čím dlhšie s nami žije, tým vzácnejší a nenahraditeľnejší tiež pre nás je. S rastúcim vekom však rastú aj ťažkosti. Približne od siedmeho roku prebiehajú v tele zmeny, ktoré ovplyvňujú využívanie stravy a pes reaguje na prebytok alebo nedostatok niektorých živín citlivejšie. Kŕmenie seniorov má motto „predchádzať“ Výživa môže zlepšiť existujúci zdravotný stav, obmedziť alebo zastaviť symptómy choroby, znížiť riziko nových ochorení. Staršie psy potrebujú menej energie, stále však je nutné dodávať vysoko kvalitné a stráviteľné proteíny pre zaistenie optimálnej telesnej váhy bez obezity, dobrú kondíciu a kvalitné zažívanie. Správne vyvážené živiny vrátane potrebnej vlákniny aj probiotík podporuje imunitný systém, pohyblivosť a krásnu zdravú srsť, spokojnosť a dobrú náladu.

Viac